22 AĞUSTOS KOCAELİ

 Ilk ayakta 9 şablona eklendi. Çıkaracağım at konusunda kararsız kaldigim icin bu haliyle birakiyorum.17.30
7 li plase ayağında hazırlık ve jokey avantajları olan VARNA ve KIR KUMRU ikilisini rakiplerine oranla daha şanslı görüyorum.

1. AYAK 

Kilo dengeleri ve kısrakların şu anki formları yarışı zorlu kılıyor. Buna rağmen dikkatimi çeken bir ismi başta önermek istiyorum. 

FIRTINA ŞİMŞEK son iki koşusunda toparlanmış bir görüntü sergileyen bu isim her iki koşusunda da hatırı sayılır bir performans gösterdi. Ön tarafa yakın giden bu isim için bu tarzda koşan rakiplerin az oluşu da ayrı bir avantaj. Son iki koşusuna göre kilo düşen bu isim bugün kazanırsa şaşırmamak lazım. Favorimdir.

SHANGAIS GIRL son koşuları kötü olsa da bu pistte iyi yarışlar yapmış bir isim. Sprinter yapısıyla kötü gidişe bir dur diyebilir. 

AKDERE  çim yarışları ölçü alınmamalı zira bu pistte katıldığı bir çok yarışı tabela içerisinde bitiren isim başarılı binici faktörü ile  fazla isme şans verenlerce yazılmalı.

THREE CAT mesafe birazcık uzun gibi gözükse de son iki koşusunda daha iyi rakipler yanında ezilmeden kosan bir isim olması sebebiyle şans verilmelidir. 

Bu 4 isim ön planda şanslı gördüğüm isimlerdir.
2. AYAK

Kısa mesafeli sürat yarışında ön tarafa çıkanlardan daha çok öne yakın gidip sprint yapanları daha şanslı gördüğümü belirteyim.


ŞİMŞEK KRAL bu pistte bu mesafelerde en iyi koşan isimlerden. İlgilileri gereksiz yarışlar seçmese daha iyi yarışlar yapabilecek bir isim. İç kulvardan çıkan bu isim bariyere yakın gidip fazla mesafe kaybetmeden iç kulvardan atak yapacak sonuca ulaşma ihtimali yüksek.

KARATEPELİ ısrarla öne gitmeden 3.4. gidebilecek bir isim. Son çim koşusunda yakın bitirirken iyi durumda olduğunu gösterdi. Bugün için ön tarafta numara isteyecek fazla safkan olması sebebiyle onların arkasında bekleyecek isim kilosu ve iç kulvar avantajı ile şanslı.

ALTINONUR ağır kilosu kısa mesafe olduğu için fazla  sıkıntı yaratmayacak olan bu isim son koşusu kötü olsa da ondan öncekilerde belli bir istikrarı yakalamıştı. Sprinter olması ve öne yakın gidebilir olması ile şanslı.

Bu 3 isim bu koşuda ön planda tuttuğum ve ekonomik şablonda önereceğim isimler. Geniş oynayanlarca stili rakipleri çok olduğu için bugün  şansını gerilerde gördüğüm ama beklediğimiz gibi yarış cereyan etmezse şanslı olabilecek KUSURSUZ GÜÇ, bu pistte kumda kazanarak maiden çıkan bir isim olan ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaizbertlerden TEYYARE, pistte uyum sağlaması halinde süratli yarış lehine olan DOĞANŞAH şans verilebilecek diğer isimlerdir.

 


3
. AYAK

BOĞDAN hazırlık açısından en fazla işe sahip isim. Kayıtlı galop sayısı olarak rakiplerinden 2-3 kat daha fazla işe sahip ve bunlardan 4-5 tanesi 1200 metrelik işler. Bu sebeple en şanslı gördüğüm isimdir.

ŞARARA ankaradan gelen bir isim olan bu tay nitelikli bir anneye sahip. Şimşeğinoglu tayları da genelde süratli ve ilk koşularında başarılı olan isimler. Bu tayın da işleri fena değil. 

ŞANBİKE anneden süratli kardeşleri mevcut tay her ne kadar sarraf tayları ağır kanlı olsa  da idman pistinde iyi işler yapması ankara dan geliyor olması sebebiyle şans verilebilecek bir diğer isimdir.

MİLACAN bugünkü binicisi tarafindan hazırlanan bu isim yeterli hazırlığa sahip ve iyi bir eküriye dahil olduğu içinde imkanlar açısından avantajlı olması sebebiyle şans verdiğim isimdir.

SEVINSEVİL annesi nitelikli bir isim olan bu isim düzenli işleri olmasa da kaizbert temsilcisi olması sebebiyle şans verdiğim son isimdir.


4. AYAK

Süratli bir çok ismin olduğu bir koşu olacak. KİNG OF THE FIRE hem süratli hem de devam edebilen, rakiplerinin stilinden pek etkilenmeyen bir isim. Dış kulvardan start alacak bu isim süratli yarışta adım adım temposunu yükseltip öne hamle yapacak. Virajdan sonra öndeki sürat harbinden yorgun düşen rakiplerini diriliği ile geçmeye çalışacak. M.Kaya nın da bu tip taktiksel yarışları iyi okumasının da katkısı olacağını düşündüğümden bugün için tek tercihimi bu safkandan yana kullandım.
 5. AYAK 

POYRAZIN RÜZGARI  yarış yaşamına parıltılı başlayan bir isimdi. Son bir kaç koşudur yanlış tercih ve sert ve stili rakipler sebebiyle kötü koştu. Bugün için önde mesafenin de uzaması sebebiyle ciddi pres yapmayı düşünecek bir rakibi yok gibi. Önde kendi temposunu kabul ettireceği yarışta bir yere kadar idareli gidebilir ve sonrasında tempoyu yükseltirse kazanma olasılığı yüksek bir isim.

UÇANNAZ kazanırken göstermiş olduğu kolaylık ile bugün için rakipler biraz sertleşsede binici ve kilo avantajı ile bunu dengeleyecegini düşündüğüm bu isim rakip konumundadır. Bu 2 ismi ön planda tutuyorum.

Geniş oynayanlarca bir tay için haddinden fazla sık koşan KAYALASKA her şeye rağmen usta binicisi ile  süpriz isimdir.
6. AYAK

Bir önceki yarışı kazanması için yeterli olan takip ismi YURDAKUL başta şans verdiğim isimdir. Son yarısıyla kötü gidişe dur diyen KOZANDAĞI devamını getirebilirse kazanabilir. Aradan sonra iyi koşan sonrasında kötü yarış yapan TUĞALP tekrardan iyi koşmaya başlayabilir. Yarışın gidişatı da lehine gözüküyor. RUS DAMAT kalitesi ile yazılabilecek bir diğer isimdir. Son olarak ne yapacağını kestiremediğim değişik bir isim olan KARACAKURT ile bu ayağı geçmeye çalışacam.ALTILI TAHMİNİ 

1. AYAK : 10-6-5-2 // 1-7-9
2. AYAK : 2-5-1 // 3-4-11
3. AYAK : 3-8-6-4-5
4. AYAK : 3 KING OF THE FIRE
5. AYAK : 8-9 // 3
6. AYAK : 5-12-4-7-2Herkese bol şanslar.

 

Diğer Yazılar

18 EKİM BURSA
18.10.2019
18 EKİM BURSA
18.10.2019
17 EKİM ANKARA
17.10.2019
Giriş

Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR