30 AĞUSTOS BURSA

 
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Ulusumuzun bu şanlı günü kutlu olsun.

1. AYAK

GERGİN

Birden fazla süratli ismin olduğu koşuda stiline en uygun biniciye kavuşan Gergin ile risk alarak programa giriş yapmaya karar verdim.

Son koşularında belli bir istikrara kavuşan isim bugünkü rakiplerine güç olarak yakın isimler arasında koştuğu koşularda hatırı sayılır performanslar gösterdi. Bugünde yarış birden fazla süratli isim olduğu için ciddi tempolar ile gidecek. Bu tip yarışlarda dolu kantarma giden safkanlara son derece etkili binen Kocakaya taylığından sonra ilk kez buluşacağı Gergin ile yarışın başlarında doğru yere konumlanırsa doğru zamanlama ile yapacağı hücum ile zor koşuyu bizim adımıza kolaylaştırabilir. Riski yüksek olsa da programın genelinde denk isimler olması sebebiyle ilk ayakta risk almayı doğru buldum. Gergin bir bekleyiş olacak ama Gergine güvendim.2. AYAK

DYMAXION ön tarafa tempo yapmak isterse kendisini zorlayacak fazlaca ismin olmadığı koşu da en şanslı isim olarak öne çıkıyor. LORD OF TIME grubun en sorunsuz isimlerinden birisi 4 gün önce bu gruptan daha iyi rakiplerini geride bırakan isim formu ile ilk rakiptir. Kaliteli  ama yaşları ilerlemiş olan eküriler SIDELI , ara sonrası gördüğü yarışlar ile kondüsyon toplayan DEMIRRIFKI, sorunları olmasa bu grupla alakası olmayan ESKAYRA, yanlış ve sık yarış koşma sevdasından bugünlere gelen SÜPHAN yarışın satış koşusu olması sebebiyle şans verdiğim diğer isimlerdir.


3. AYAK

ÖZYENER özellikle kısa mesafeli yarışlarda daha iyi koşacağını inandığım bir isim. Kocakaya ile uyumunun yüksek olacağına inandığım isim yarışın en şanslı ismidir. Start sorunu halledilen sezon başı beklentilerin yüksek olduğu MONSHAU son koşusundaki performansını devam ettirebilir. ATESIN  KANATLARI ön tarafta ısrarcı olmaz 2. likte giderse şanslı olur. Ya sana ya bana yaparsa sonlarda teslim olur. MISTER POINT yanlış yarış tercihleri olan bunlarda kötü kosan isim doğru mesafe ve pisti buldu. Şayet önde biraz boş bırakılırsa ciddi bir süpriz yapabilir. VİLLAGE HOOF ağır kilosuna rağmen süratli giden koşuda gerilerde olsa da şanslı olabilecek bir diğer isimdir.4. AYAK

Grubun en formda isimlerinden olan ve süratli yarış lehine olan BEDWULF yarışta en şanslı isimdir. Inanılmaz bir forma kavuşan bu isim eksik olduğu uzunda bile ciddi rakipleri yanında daha 600 de yarışa hakim olurken formunu net olarak ortaya koydu. Yine farklı bir karaktere kavuşan BABAFIRAT önde biraz boşlandiginda neler yapabileceğini gösteren bir isim. Stili rakiplerinden ilk metrelerde fazla pres yemezse şansı fazlalaşır. KİNOWA bu mesafelerin en iyi isimlerinden olan bu safkan yarışı çok iyi okuyacak binicisi ile başta söylediğim isimler kadar şanslı gördüğüm isimdir. Bu 3 safkanı form ve kalite yönünden ayırdığım bir koşu.


5. AYAK 

AHMET BEYLI farklı hazırlıkları ile dikkat çeken bir isim at hazırlama ve koşma konusunda çok tecrübeli ekibince şansı çok fazla olacak.

WALTER WHITE yarış tecrübesi fazla olan bir isim. Aynı zamanda sahibi olan jokeyi sadece bu safkan için bursayı tercih etmişse bir bildiği vardır diye düşünüyorum.

DARK MASTER arası olsa da iyi hazırlanmış bir isim. Kum pistte daha etkili olmasını bekliyorum.

GANYMEDE ilk yarışında başarılı kosan bir isim devamını getirebilir.

İSKENDER ekürisi ile şans arayacak. Yazılabilecek son isim olarak görüyorum.


6. AYAK 

Uzun kumda neler yapabileceğini kocaeli pistinde gösteren ARCHIE tempolu gidecek yarışta son sözü söyleyebilir. Son koşusunu kazanırken farklı bir görüntüsü olan THE DIFFIRENCE  potansiyeli olan bir eküri desteği ile ilk ciddi rakibidir. Son koşusunda şansını startta kaybeden BABAYEGA uzunlarda  bu grupta her zaman söz sahibidir. WIN BY ME önde tempo konusunda ısrarcı olmaz rakipleri ile didişmez ise şansı artacak bir isim. PANCMAHAL peşinden çok kostugumuz bir türlü beklentiyi karşılamayan isim belki bugün ses verir diyerek çok at yazacaklara öneririm. Boş kilosu ile ATAKAN ABI ceza dönüşü moral arayan binicisi ile kazanma şansı olan son isimdir.


ALTILI TAHMİNİ 

1. AYAK : 6 GERGİN 
2. AYAK : 8-5-1-7-4-3
3. AYAK : 7-4-2-3-1
4. AYAK : 4-6-5
5. AYAK : 1-8-4-5-6
6. AYAK : 5-2-3-4-7-8Diğer Yazılar

18 EKİM BURSA
18.10.2019
18 EKİM BURSA
18.10.2019
17 EKİM ANKARA
17.10.2019

Yorumlar

Cukur11
30.8.2019 13:18:28

Tebrik ederim Bolt pilot Cevapla

GÖZTEPELİ
30.8.2019 13:38:27

30 ağustos zafer bayramımız kutlu olsun MUSTAFA KEMALİN askerleriyiz Cevapla

cptkemal
30.8.2019 14:40:57

İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor,30 AğustosZafer Bayramınızı Kutluyorum Cevapla

poyraz71
30.8.2019 18:10:12

Tebrikler Bold Pilot 👏👏 Cevapla
Giriş

Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR