31 TEMMUZ İSTANBUL


1.koşuda   1,5,4,3,2 sıralamasını tutuyorum.

2.koşuda ise 3 BEDİRCAN kazanmaya yakın gördüğüm isim.FİNAL : İlk startında iyi bir çıkış yapmasına rağmen , sürate tam olarak ayak uyduramadı ve düzlüğe hayli gerilerde çıktı.

Düzlükte ise arayı kapatan tay , güzel bir sprint ile 2.liği kurtardı.

Bu tayın kabiliyetli bir isim olduğunu ve koştukça iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum.Buradaki rakipleri içinde ise öyle pek dikkatimi çeken bir isim yok.

Bugün edindiği tecrübe ile 100 metre uzayan mesafede daha etkili bir yarış sergileyebilir ve ilk galibiyetini elde edebilir.
HÜNKAROĞLU : Bir süredir kazanma konusunda sıkıntı çekiyor , fakat aslında kötü durumda değil.

Bu safkan istanbul pistini seven bir at.Bugün için ciddi diyebileceğim rakiplerini biraz eksik ve dezavantajlı durumda yakaladı.Dolayısıyla bunu değerlendirmesini ve burada iddialı bir yarış koşmasını bekliyorum.

Tabi bu düşüncemi doğrulaması için , startta fazla takılmaması ve öne daha erken hamle yapması lazım.GOOD CURRY : Evet tam olarak eski gücünde değil ve bir takım sıkıntıları performansını aşağı çekiyor.

Fakat bu halde bile fena koşmuyor GOOD CURRY.Ve bugün için en ideal mesafesinde yarışacak.

Dolayısıyla 100 de 100 koşmasa bile , seri rakiplerine aldırış etmeden , bir nefeste çıktığı gibi bitirerek bu rakiplerini mağlup edebilir.PERİ LİNA : Bu yarışta bir taktik mücadelesi yaşanacak.

Selim kaya son kez numaraya çıktı ve kimseye aldırış etmeden tempoyu kurup kazanmıştı.

Bence doğru bir hamleydi.Çünkü eğer çok ısrar edecek bir rakip yoksa , bu tip gruplarda PERİ LİNA hep yapması gereken bu zaten.Zira bu kısrak tempo yapmayı seviyor ve mücadeleci kimliği ile kolay kolay geçit vermiyor.

Bugün için en yakın rakibi ve diğer rakipleri için ideal olan 2400 koşmak değil , mesafeyi kısaltabilmek.Selim kaya nın bu tuzağa düşmeyeceğini ve belli başlı bir tempo ile yine öne çıkacağını tahmin ediyorum.Yani insiyatif alması lazım ve bunu yapacağını düşünüyorum.

Mesafe ile igili herhangi bir problemi olmayan kısrak , bir kez daha çıktığı gibi bitirmesini beklediğim isim.WOLF CREEK : Bursadaki yarışları ile kendini bulan bu safkan , kan hattına yakışır işler yapmaya başlamıştı.

Bu defa kendisini istanbulda izleyeceğiz.Grup hayli uygun görünüyor ki , kendisi kadar şanslı bir ekürisi de var.Ve üzerinde son günlerin formda jokeyi Kocakaya.

Bu şartlar altında WOLF CREEK ve ekürisi hayli ağır basıyor.BOTAN : Kısa ara sonrası bir yarış gören BOTAN , stili rakipler sebebiyle beklemek zorunda kalmıştı.

Bu defa başa çıkıp tempoyu belirleyecek gibi görünüyor.Ki safkan başarılarını bu şekilde elde edebilen bir at.

Eğer üzerine erken presler gelmez ise , bomboş kilosuyla çıktığı gibi bitirebilir.
İSTANBUL TAHMİNİM

1.AYAK : 2-7-4-1-6
2.AYAK : 3-4-5-2-6-1
3.AYAK : 1-2-5
4.AYAK : 5
5.AYAK : 2-5-1-6-7-3
6.AYAK : 7-2-5-4-3


-

Diğer Yazılar

16 ARALIK BURSA
16.12.2019
15 ARALIK ADANA
15.12.2019
15 ARALIK İZMİR
15.12.2019
15 ARALIK İZMİR
15.12.2019
15 ARALIK ADANA
15.12.2019

Yorumlar

neco22
31.7.2019 11:12:08

Siteyi beyeniyoruz Cevapla

ab127028
31.7.2019 11:42:21

Byx bitikleri oynuyoruz bu gün para lazım inş İstanbul’u buluruz son paramız sana güveniyorum Cevapla

KOSOVALI
31.7.2019 12:35:21


“Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel,
Namussuz çay bile ince belli bardaktan verilmeseydi eğer”

Can Yücel


FİNAL :
————
Zaten hemen hemen her yerde çok önde tutulan bu isim hakkında ballandıra ballandıra açıklama yapmanın bir gereği yok. Tek korku salan tarafın üzerinde son zamanlarda keyfi yarış biniyor gibi hareket eden sözde şampiyon jokeyin olmasıdır. Çok tuhaftır bizlere zarar veren, bizleri hep ters köşe eden insanlara daha da hayran kalıyoruz öyle değil mi...?


Toparlayacak olursam; kazanma ihtimalini çok yüksek gördüğüm FİNAL’in bu grupta işi bitirmesi lazım, atta var ama üzerindeki şampiyon jokeyiniz gerilerde çok bekletmese kazanamaması için en büyük engel ortadan kalkmış oluyor. Ben bugüne misli kupon yapacağımdan kendi kuponumda yalnız bırakacağım.

Rakipleri ; 1– 4

GOOD CURRY :
————————
KKTC ( YAVRU VATAN ) teh teh teh ne yavru da ne yavru... adına düzenlenen bu koşuda
Hakkında methiyeler düzmenin artık boş bir lakırdı olduğunu düşündüğüm bu safkanın bu gruba bu mesafede geçilmesi bir fiyasko örneği olur. Bir ganyan bayi klasiği olan sözle bankomuzu teyitleyelim; “üç ayağı ile koşsa bile yine kazanır.”

PERİ LİNA :
——————
Bir dümen dönmediği, başına bir bela gelmediği sürece her zaman geçebileceği hem cinsleri ile mücadele edecek olan bu ismin üzerinde selim kaya var... bu adama ne oldu bilemiyorum bazen öyle at binişine bakıyorum resmen bizi kekliyorlar ya adam hiç yarışa gitmez mi arkadaş ekseriya grup haricinde bir ata biniyorsa o at hakkında ilgililere rapor vermek için bindiğini düşünüyorum çünkü bu işi savsaklayanların başrol oyuncusu SELİM’dir.


Bu koşuda tuhaf bir şey daha gözüme çarptı. TATVAN İNCİSİ’nin üzerinde H.KILIÇARSLAN ne alaka..? Ben pek böyle bir sahnenin gerçekleşeceğini sanmıyorum burada bir dümen var...! Raporlu jokeyler listesinde Harun’un ismi de yok, heralde yarış saatinde bir film döner, biri rapor alır , diğeri yarıştan çıkar, böyle allak bullak bir film sahnesi yaşanacak gibi duruyor. En iyisi bekleyelim görelim.

WOLF CREEK :
————————
İstanbul’da yarış yaşamına silik başlayıp akabinde yaptığı yarışlarda da silik bir görüntü ortaya koyan bu safkan bu kötü yarışları ardından Bursa’ya getirildi. Burada yaptığı ilk koşusunda daha maiden olmasına rağmen şart 3 yarışı çok süpriz bir ganyan ile kazandı. Bu kazanarı ile dikkati hakkettiğini düşündüğüm bu safkan Bursa’daki ikinci randevusunda sürdirek ganyan ile beklenildiği gibi koşup tekrardan birinciliğe uzandı. Bu mücadeleden sonra 3.yarışına çıkan safkan üzerine bir şaibeli adamı almış oluyordu tuhaf olaylardan biri daha adam açık yarışlarda ejderha kesiliyor, ama diğer gideri düşük olan mücadelelerde %80 agf olan bir ata bile yarış kaybettirebiliyor. Aman allahım ben mi çok kötü düşünüyorum yok abicim bunların doğasında bu tür işler var, neye kızıyoruz ki. Neyse dönelim ata yukarda dediğim gibi Ahmet favori bir ata bindi ve sonuç yırt kuponu çünkü %62 agf fit durumda bir isim 4.oldu.


Bugün bu safkanın üzerinde son zamanların en formda jokeyi olan KOCAKAYA’yı görünce güvenim arttı. Ahmet’te ekürisi LUPO UNO’ya biniyor en az onunda şansı ekürisi kadar yüksek. Ben bu iki ekürinin bu koşuyu rakiplerine kaptıracaklarına inanmıyorum bundan dolayı bende eküriler banko.


Toparlayacak olursam; yukarıda da belirttiğim gibi ben bugün İstanbul’a misli oynayacağımdan kuponumda yalnız bırakacağım isimler üzerinde durmaya çalıştım. Ama normal kupon yapacaklara önerim burada süpriz bir konumda start alan 7 numaralı KEKOVA’yı kesinlikle öneririm. Bir diğer üçüncü isim 5 numaralı ES ES WALKER olacaktır.


Günün ikinci ayağı;
—————————
Şaka gibi isimlerin toplandığı bir koşu, İnanın Suriyelilerin kampı bile burası gibi karışık değil, orada düzen var , nizam var, devletimiz var devletimiz. Yeter ama değil mi..!


Koşuya dönecek olursak gerçektende çok sıkıntılı isimlerin bir araya toplandığı bu koşuda tahmin yapmak zor oluyor, bugün oyunun ikramiyesinin şekilleneceği koşulardan birisi bu ayaktır. Ben buraya BUMBAİ, KUTUP, ÖZDAMAR yazıp bırakacağım. Şunu da belirteyim sağlam kurgu oluşturmak isteyenler bu koşuda 10 numaralı UZMAN hariç geride kalan tüm safkanları yazsınlar.
Günün son ayağında :
——————————-
Bu koşuda da bir birine denk safkanların bir araya toplandığını görüyoruz. Bundan dolayı sağlam kurgu oluşturacakların bu ayağa da dikkat etmesi gerekir diyerek ben kendi şahsi oyunumda değerlendireceğim isimler öncelikli olarak uzun zamandan beri kovaladığımız ama bir türlü ekmeğini yiyemediğimiz RIŞVANOĞLU olacaktır. Daha sonra BOTAN ile GERGİN’i de yazarak oyunumu sonlandırıyorum. Sağlam kurgular buraya bir H desin hiç at elemeye gerek yok programda zaten öne çıkan birçok isim var. Cevapla

tolga01
31.7.2019 13:12:33

Kosovalı elagzı ya vermiş oldugun yorum gercekten cok basariliydi. Umarım bu aksamda bir paylasimin olur.tebrikler

Seyit
31.7.2019 13:16:46

Sakla samanı Damla’ya Damla’ya göl olur

Kemal Sunal. :)

sham
31.7.2019 13:47:49

KOSOVALI bilgi çok ayrı birşey ama sende yetenekde var bilginle birleştirince süper yorumluyorsun ayrıca yazı dilinde çok etkili başarılarının devamını dilerim

PELİN
31.7.2019 14:13:34

Ben, özellikle Elazığ konusunda çok gerilerde olan bir atı bizimle paylaştığınız için, karşılık beklemeden bizleri düşünen bir yarışsever olduğunuz için sizi çok içten tebrik edip alkışlıyorum. Hep böyle iyi kalın, ve yolunuz hep açık olsun Kosovalı Bey.

mavi.kumsal
31.7.2019 14:36:07

emeğine sağlık KOSOVALI bol şanslar

Elazığda takibimde olan bir at var kuponlarda bulunsun derim nacizane fikrim son ayak EQUULES seri stili ile piste uyum sağlayabilir tabelada reber tumbulşimsek ekürileri ile 2.ayak SEFER USTA tuttuğum isimler bol sanslar herkese

KOSOVALI
31.7.2019 14:43:48

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, beni burada tanıyanlar tanıyor zaten, tanımayanlara da bir merhaba demiş olduk. Bir dönem ayrı kaldık bunun sebebi de nalet olası KPSS sınavı. Bu yıl elimden geldiği kadar hazırlandım ama bizim bölümün atama puanı yüksek olduğu için alacağım puan bir başarı sağlayamayacak. Yani seneye tekrar bir hazırlığım olacak bu süre zarfında 1,5 - 2 ay gibi bir dinlenme sürecim olacak bu süre zarfında ara ara programlara bakıp bir çıkarımım olursa sizlerle paylaşacağım. Sizden ricam dualarınız olacak başka bir beklentim yok.


Gelelim Elazığ’a oyun isteyen arkadaşlara; bugün Elazığ programı baya zorlu bir program beni ürkütüyor, bu tür programlara oyun kurmak zor oluyor, zamanım olursa bakıp bir çizelge oluşturmaya çalışırım. Zoraki bir oyun karalamak istemiyorum çünkü aşırısı zarar olan bu oyunda zorlamanın bir mantığı yok. Görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla.

efe06
31.7.2019 14:50:18

Kosavali Elazığ vereceksen biraz erken verebilirmisin lutfen

erol1999
31.7.2019 15:11:20

sayın kosovalı kardesım ankaradan selamlar saygılar gercekten sıze saygı duyuyorum nazık ve kıbar acıklayıcı emege saygı gosterıyorsunuz destegınız ıcın sagolun varolun dogu ıllerının cıgerını cozmuzsunuz tek kelıme helal olsun uyelere gostermıs oldugunuz katkıdan dolayı sagolun varolun

saraylı
31.7.2019 16:16:23

kosavalı, sizi tebrik ediyorum alçak gönüllü güzel insan

Murat63
31.7.2019 16:38:41

4 ayakla koştu gecildi

Napoliten
31.7.2019 17:10:05

Guddy curry yorumundan sonra bende 3 bacak oldum ama kosovali su an geh bili bili😃

yıldırım44
31.7.2019 13:43:00

Kosovalı kardeşim emegine sağlık Cevapla

Zorbey57
31.7.2019 13:49:00

Kosovalı sıkı bir elazığ istiyoruz Cevapla

fatihhan333
31.7.2019 14:12:59

1ayak 3. 4ayak 2. Yeri. Olan yazsin Cevapla

fatihhan333
31.7.2019 14:30:22

3 ayak 2. Olacakti yanlis yazmisim Cevapla

erol1999
31.7.2019 15:59:15

sayın kosovalı kardesım ankaradan bır ıstegın olursa emır telakı ederım acızane ankarada guzel dostlarımız var seve seve yardıma hazırım saygılar sevgıler Cevapla

KOSOVALI
31.7.2019 16:20:44

Çok teşekkür ederim abicim allah razı olsun.

ismail cerit
31.7.2019 17:52:42

Kardeş Elazığ varmı

erol1999
31.7.2019 17:30:05

kosovalı kardesım burada ıfade edemedıgım hususlar var sıte yonetıcılerden bana ulasabılırsın ıstanbuldamısınız hangı ıl desınız bana ulasın memnunıyetle işiniz ıle ılgılı destek vermeye hazırım ahırette sefaat edecek halımız yok ya ustad benı rahatlıkla arayabılırsın Cevapla

tolga01
31.7.2019 17:51:22

Elagzi paylasımı yapacakmısın

sham
31.7.2019 17:45:36

KOSOVALI elazığ vericekmisin bugün bekleyelim mi yoksa bakamadinmi Cevapla

Polat23
31.7.2019 18:00:53

Kosovalı kardeşim önce emeğine sağlık dün tabelada yattım ilk 2 atını yazdım ama kurgu harikaydı bugun tekrar beklemedeyiz şablonunu payşaırsan sevinirim Cevapla

Sefaköylü
31.7.2019 18:02:44

Kosovalı kardeş eywallah Cevapla

YALÇIN
31.7.2019 18:09:55

Teşekkürler üstad Cevapla

KOSOVALI
31.7.2019 18:19:20

WIN ANGEL :
——————-
Yarış yaşamına İstanbul Pisti’nde başlayıp bir varlık gösteremeyince ilgilileri tarafından Adana’ya götürülen bu safkan burada da hiçbir varlık gösteremedi. Çim - kum denemeleri derken sahiplerine saç baş yoldurttu, yok abi bu at yürümüyor , bir cacık olmaz gibi bir düşünce içerisine girdiriyor insanı. Elden çıkarılan bu safkan dünki MENACHEM gibi bir kiralama mı satılma mı onu bilmiyorum %70’e %30 şeklinde bir pay hakkı ile elden çıkarılmış şekilde yeni ahırı tarafından Elazığ’a getirildi.


Elazığ’a getirilen WIN ANGEL iki aylık bir dinlenme sürecinden sonra burada çıktığı ilk mücadelede öyle bir yarış yaptı ki , akıllara zarar. 1700 metre maiden mücadeleyi adeta dalga geçerek kazandı. Bugüne geldiğimizde sert rakibi var MELTEMİM, o da boş bir tay değil bu atlar arasında hatırı sayılır. Ama zorlu bir rakibe denk gelince o da galibiyet serisine son verecek işte bu seriye son verecek ismin WIN ANGEL olduğunu düşünüyorum. MELTEMİM agf’de çok şişirilmiş bir şekilde karşımıza sunulmuş.


Toparlayacak olursam; bu pisti sevdiğini ilk yarışında belli ettiren WIN ANGEL bugün tekrardan güzel bir birincilik alacağını düşünüyor ve de kendisini kuponumda yalnız bırakacağım.


YURDABAK :
——————-
Yarış yaşamına Elazığ Pisti’nde 1700 metre şartlı 4 mücadele ile merhaba dedi YURDABAK.


17 atın mücadele ettiği bu koşusunda ilk yarışına starta oyalanarak başladı, son viraja kadar grubu en geride takip eden bu safkan son 200 metrede bir anda öyle bir ritme girdiki arka grubu tabiri caizse eze eze geçerek gelip ancak 3.lüğü söktü. Zaten hem ilk yarışı hemde o talihsiz oyalanma olmasa kazanan bir YURDABAK izlemiş olacaktık. İlgililerininde beklenti içerisinde oldukları bir isim olduğunu söylemek yanlış olmaz, bunu teyit eden referansımızda ikinci yarışına KV-7 de görünmesi.


İkinci yarışına 2000 metre mesafede ilk koşusundaki binicisi ile iştirak eden bu safkan starta oyalanmamasına rağmen adapte sorunu yaşayınca en geriye düşüp yarışı en gerilerde seyretti. Yarın sonlarına kadar kadraja yansımayan bu safkan sonlara doğru binicisinin teşvikleri ile kendisini yarışa vererek bu katkılar sonucunda ancak 5.lik ile yetinebildi, şu yorumu yapmamız yanlış olmaz heralde; sağlıklı bir koşu yapmış olsaydı ilk üçte bir dereceye girebilirdi. Canlı hayvan işte ne yapacağı belli değil, araba olsa gaza basar gidersin ama bu işte öyle olmuyor, sonuçta rakiplerinizde kazanmaya koşuyor bundan dolayı altınızdakinin canlı hayvan olduğunu düşünerek yarış içerisinde oluşabilecek aksilikleri de göz önünde bulundurup ona göre bir yerde konumlanırsanız zaten faturayı kesersiniz.


Bugüne dönecek olursak beni korkutan husus mesafenin 1200 olması, çünkü safkanın yaramazlıkları bu tür atları geçmeye bile engel olabilir. Şunu açıkça belirteyim şayet mesafe 1500 ve üzeri bir mesafe olsaydı mümkün değil bu grupta yanına at yazayım. Bu tür engeller ister istemez adamı tedirgin ediyor. Bu tedirginlikler sonucunda burada kendisine bir rakip yazıp ne olur olmaza düşmek istemiyorum. Dördüncü ayaktaki bankomuzun kazanması sonucunda bu ayağı 2 isimle beklemek güven verecek bir hamle olacağını düşünüyorum.


Toparlayacak olursam; ben şablonda YURDABAK ve EQUULEUS isimli safkanlardan herhangi birinin kazanacağına inanaraktan bu ayağı bu iki isimle kapatıyorum. Benim gönlüm YURDABAK’tan yana, şablon miktarını yarı yarıya düşürüp bu iki safkan arasında %50’lik şansını denemek isteyenler tercihlerini YURDABAKTAN yana kullanabilirler.ELAZIĞ TAHMİNİM :
—————————-
4-1-11-10-9-7
2-4-8-10-14-15-5-6
1-5-6-7-9-14-4-13-3
5.WIN ANGEL
6-3-7-8-9
10.YURDABAK // 6


HERKESE BOL ŞANSLAR... Cevapla

yıldırım44
31.7.2019 18:37:02

2.4.5.6/2.5.6.7.8.12.13.14.15/1.4.6.13.14/1/3.6.7.8/10 Cevapla

iokumus0151
31.7.2019 18:37:11

Kosovalı selam kolaygelsin bugünkü elazığ yorumunuz yokmu rica etsem mümkün mü 5li yapacam dün ekmeğini yiyemedim son ayak tan 10 çıkarttım hep startta kalıyo diye Cevapla

yıldırım44
31.7.2019 18:37:51

2.4.5.6/2.5.6.7.8.12.13.14.15/1.4.6.13.14/1/3.6.7.8/10 bol kazançlar yatırdıgım kuponum Cevapla

baranyagmur
31.7.2019 18:37:55

Kosavali kardeş seni bekliyoruz...
Cevapla

Badocan
31.7.2019 18:39:41

Elazıgda bugün saglam tek olarak ilk ayak 5 numara Ersin kılık Banko 4Ayak 1 Meltemim Galip kılıç lBanko Olarak öneriyorum Cevapla

Seyit
31.7.2019 18:43:33

Elazığ altılım.
1 ayak. 9.
2 ayak. 1/2/4/5/8/10/15.
3 ayak. 1/2/3/4/6/7/9.
4 ayak. 1/3/4.
5 ayak. 7/8/9.
6 ayak. 1/5/10. Cevapla

şemin
31.7.2019 18:52:07

sayın site yöneticileri şu elazığa niyetahmin vermiyorsunuz anlaşılır bir mazeretiniz yok ama bari sayfa açın hiçte saçma sapan sonuçlar olmuyor diğer illerde sonuçlar çok noarmal milletin yüzünü güldürüyor profosyenellerimiz bu illerde olağan altılıları buluyor doğu illerine tahmin vermek ağırlarına gidiyor neymiş milletin cebini düşünüyorlarmış cebimizikimsenin düşündüğü yok paralı siteye üyeyiz bazı bazı günler günün yarısından faydalanamıyoruz neyse en azından sayfa açın bizidüşünüyorsanız Cevapla

ümitkarabulut
31.7.2019 18:57:43

5.ayak 8 Kralinadami degerlendirin 5li ganyana Cevapla

karatay
31.7.2019 20:10:35

Ümit yabancı verirmisin Cevapla

gonzalez2828
31.7.2019 20:22:11

NEWYORK TAN HERKESE SELAMLAR
SARATOGA NAÇİZANE YARİS TAHMİNİM

1 TEK RAKİP 4.9...8.7.2.3
5 TEK 7.4.3
3.9.15.....4.8.9.7.14.16
6 TEK RAKİP 2.4.7.11.12
8.6.2.1.4
SON AYAK İÇİMDEN 16 TEK OLUR DİYOR AMA ALTERNATİF İKİ TEKİM OLDUĞU İÇİN SON AYAK
16.15.14.10.3.1.8.6.2.9.13.7

BEN YABANCI OYUNLARI ÜÇ BEŞ FARKLI KOMBİNASYON İLE OYNUYORUM VE SERMAYE OLDUĞU İÇİN CAZİP İKRAMİYELER DENK GELİYOR SİZLERDE 3 TEK İLE OYUNA İŞTİRAK EDEBİLİRSİNİZ

TÜM ARKADAŞLARA BOL ŞANSLAR DİLERİM ŞANS BİZİMLE OLSUN Cevapla
Giriş

Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR