5 AĞUSTOS KOCAELİ

 
7 li plase ayağında son yarışında rakiplerine göre daha ağır kilo olan bu sebeple istenileni veremeyen NİĞDE BEYİ bu kez daha iyi koşar diye düşünüyorum.
1. AYAK 

Son yarışlarını kazanırken farklı görüntü veren iki isim  ilk ayata şans verdiğim isimler olacak. Bunlardan ilki MOR YAĞMUR annesi çok başarılı bir kısrak ve Afrikaander ile de anneden kardeş olan bir isim. Son koşusunda start ile beraber öne çıkan bu isim kaizbert rakiplerini yanına bile sokmadan rahat bir birincilik aldı. Acaba ne değişti de böyle bir performans artışı oldu diye düşündüğüm de dil bağı takısı gözüme çarptı. 1400 metre için hatırı sayılır bir dereceyi kolay yapan kısrak  benim başta şans verdiğim isimdir. Diğer bir farklı performansta KARDEŞCAN dan geldi. Maiden bir yarış olsada Selim Kayanın tüm beceriksizliğine rağmen tay başına gelenlere rağmen 400 de dışa çıkınca makara gibi düzlükte aktı. Bu performansı ile abisi Cankardeşler yolunda gideceğinin sinyalini verdi. Muhtemelen tay pişsin diye bu tip şartlı yarışlar koşuluyo yoksa hakkı açık yarış olması gerekir. Bu iki son koşusu farklı isim ile ilk ayağı geçemeye çalışıcam.

2. AYAK 

Şanslı bulduğum isimler ile ilgili düşüncelerim söyle olacak.

ÇILGIN GÜZEL idman pistinde yaptığı çalışmalar ve bu idmanların dereceleri açısından pişkin bir tay izlenimi verdi. Deniz Yıldız'ın da ailesinin atı olması sebebiyle en az hata ile binecegini düşünüyorum.

MY QUEEN LOVE idman pistinde yeterli sayıda işle  bu yarışa gelen ismin annesi Torok gibi bir isimle anne  kardeşi ve buna Hakeem'in bu seneki taylarının da çıkış göstermesi eklenince şanslı olacağını düşünüyorum.

BERDAR az sayıda galobu olsada son işini iç pistte 800 ü 48 yapması benim için yeterlidir. Dıştan çıkacak olan isim suratliyse kapanma derdi yaşamadan yarış yaşamına başlayacak.

İMMİ İMMİ  1200 metre işleri olan isim binicisi bazen tayları ilk yarışlarında çok hazır değilse üzmeyebiliyor. Yine de şansı var.

SACRET ZENYETTA anne hattında nicomedia gibi bir isim bulunuyor bu sebeple şans verdim.

3. AYAK

Bu sefer önde daha rahat kalabileceği bir yarış bulan FINDIKKIRAN son koşularına göre daha müsait rakipler ile start alacak olması sebebiyle başta şans verdiğim isimdir. Gidişat lehine ve bu mesafede daha iyi olan THREE CAT sprintini zamanında atabilirse şanslı olur. Benzer şekilde bir taktikle koşacak olan QUEEN LEONESSA, ağır kilolara alışık güçlü kısrak ROWDY bu 4 ismi ön planda tutuyorum.

4. AYAK

ROYAL AVŞAR son koşularında farklı bir kimliğe bürünen bu genç isim sorunlarla yarış hayatları devam eden abileri yanında kazanmaya en yakın isim. Son koşusunda ciddi rakiplerinin yanında beklese şansı olmayacağı için kaçtı ve sert tempoya rağmen 3. kalırken arkasına El Nino Hot Chocolatte gibi isimleri almayı başardı. Hayatının en iyi performansı üstüne bu rakipler yanında muhtemelen yarışın temposunu belirleyeceği koşuda bitiriş derecesini de belirlemeye en yakın isimdir.

5. AYAK

RUSE ve YELBEGEN süratli pedigrileri ile ön plana çıkıyorlar. Bunlardan Ruse diğer rakibine göre idman açısından daha fazla nitelikli galoba sahip bir tık önde tutuyorum.

REAL NORHT en fazla işe  sahip olan isimlerden pişkin bir tay gibi gözüküyor. İkinci annesi Serap Gelin bu senin şimdilik en iyi tayı Call the Victory ve  Kuloğlu ile akraba olması sebebiyle farklı bir pedigriye sahip.

GÜLÜŞÜ GÜZEL süratli bir pedigriye sahip isim işleri de yeterli. Striking Strokes yakın akraba ve annesi Gazi 4. sü bir isim.

ZEYMURAN en iyi hazırlıklara sahip isimlerden birisi iç kulvar avantajı ile başta yerini iyi alabilirse kapanmazsa çok şanslıdır.

ASUDE SULTAN binincisinin kendi hazırladığı bir tay ve Rusenin de gizli ekürisi olması sebebiyle şans veriyorum.


6. AYAK 

SON OĞUL adeta başkalaşım geçiren bir safkan her ne kadar son koşusuna göre kilosu artsa da rakiplerde fazla bir değişim yok. Tempolu gitmesi muhtemel yarışta  sonlarda kuvvetli sprinti ile söz sahibi olacak. Aprantisine biraz iş düşecek zira atın içeri yatma gibi bir huyu var. Her hangi bir faule neden olmaması gerekir. Ekonomik şablonunda alternatif tekimdir. İlk rakibi son yarışında yine içerde kalan dışardan gelince farklı bir sprinti olan FIRATIN ÖFKESİ olur. Ekürisi ile beraber şans arayacak olan ve bu pistte kazanmışlığı olan HÜMA SULTAN, yarışın temposunu belirleyecek olan ve Signora dan pres yemez ise UZUNBEY ve ciddi kilo avantajına sahip bazen entresan performans gösteren OĞLUM VOLKAN sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.


 
KOCAELİ TAHMİNİM

1. AYAK : 6-8
2. AYAK : 2-6-1-4-7
3. AYAK : 4-6-5-1-2-3
4. AYAK : 3 ROYAL AVŞAR
5. AYAK : 7-8-6-4-9-1
6. AYAK : 5 // 2-3-6-7


 

Diğer Yazılar

Yorumlar

ümitkarabulut
5.8.2019 19:29:01

Ingiltere yatirdigim oyun

1.ayak 1.8
2 ayak 3.5.7.6.1.2
3.ayak 3.2.7.6.1
4.ayak 8.1.3
5.ayak 6.4.2.3.5.7
6.ayak 2

Bol sanslar Cevapla

imer
5.8.2019 21:38:23

Tebrikler kardeşim başarının devamını dilerim Cevapla

Seyit
6.8.2019 00:18:20

Aklını kullanan senin sayende iki misli yakalamıştır. Son ayağa at yazanlar iki ekürüsü birden.
Allah daim etsin kardeşim. Bol şanslar.. Cevapla

ayrıldagel1903
6.8.2019 01:49:17

merhaba boldpilot tahminleriniz gayet başarılı tebrik ederim başarılarının devamını dilerim Cevapla

Stockholm
6.8.2019 12:54:27

Tebrik ederim Cevapla
Giriş

Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR