Hakkımızda


Sprinter bir ata oynadığımızda , spikerden duyacağımız KOPTU GELİYOR kelimelerini bekledik hep.

Bazen beklediğimiz oldu , KOPTU GELDİ atımız.Bağırdık , çağırdık , onunla beraber biz de koştuk.

Bazense öndeki diğer atların mücadelesini izlemek zorunda kaldık.Hayıflandık , söylendik kendi kendimize , sessiz sessiz izledik sevinenleri.

Bazen yattık , bazen tutturduk , bazen kuponu yırttık , bazen elimizde tutan kupon gülen gözlerle makineye doğru yürüdük.

Heyecan , merak , umut , sevgiydi yaşadıklarımız.Fazlası değildi.

Herkesin bir sevgilisi varken bizim onlarcaydı.Millet sevgilisiyle her hafta buluşup sinemaya giderken , biz her hafta bir başkasıyla buluşurduk , YAVUZHAN ile , BOLD PİLOT ile , TRAPPER ile , HABERBATUR ile , KAFKASLI ile , GRAND EKİNOKS ile SABIRLI ile BOSPORUS ile , CAŞ ile , AYABAKAN ile ODİN ile AĞARAKARACA ile RIBELLA ile AKINDAYIM ile LUXOR ile ÖZGÜNHAN ile ve daha niceleri ile buluştuk.Sinemaya gitmedik hiç , padokta bir iki defa göz göze gelmemiz yeterdi.

Baktık ki alem bozulmuş , bu anlattıklarımızı anlamayanlar anlatamayanlar çıkmış meydana.

At yarışlarının ruhunu bilmeyenler türemiş her köşede.

Biz en iyiyiz biz hep kazandırırız (ama kazanmayız(!)) , bize gelin kazanın diyenler çoğalmış da çoğalmış.

Ben kelim , ilacım var , ama boşver beni gel sana süreyim diyenler çıkmış piyasaya.

Para da para , para da para diye diye insanların duygularını sömürmek moda olmuş.Tamam emeğin varsa karşılığını al dedik , hakkındır dedik , ama bu kadarı da olmaz diye düşündük.

Yani siz ordaysanız ,  biz de burdayız demek istedik.

Merak etmeyin , niyetimiz kötü değil.Biraz at yarışı ruhu ile tanışın istedik.Bu iş nasıl yapılır öğrenin istedik.Üzgünüm ama sprintimiz çok kuvvetli ,  yani en dış kulvardan ataklarımıza başladık , kısacası KOPTUK GELİYORUZ.

Giriş

Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR